Jesteś zainteresowany tym, jak działamy? Chciałbyś poznać w całości poszczególne procesy? Sprawdź to już teraz! Zobacz nasz krótki przewodnik i opis poszczególnych działań.

2. Inwentaryzacja i diagnostyka sprzętu komputerowego

Zgłaszasz się do nas z problemem. Ustalamy szczegóły działania – cały proces inwentaryzacji komputerów w firmie może być przeprowadzony w naszej siedzibie lub w Twojej firmie. Jedynym warunkiem jest posiadanie odpowiedniego, technicznego zaplecza, które jest potrzebne do tego typu działań. Robimy całościowy przegląd urządzeń. Otrzymujesz listę, na której znajdą się szczegółowe informacje na temat każdego urządzenia.

3. Wycena Twojego sprzętu

Inwentaryzacja, dzięki której otrzymaliśmy listę urządzeń, pozwala nam wycenić Twój sprzęt. Działamy w tym przypadku na podstawie opracowanych wcześniej procesów. Pozwalają one oszacować wartość komputerów, laptopów czy innych urządzeń. Otrzymujesz od nas spersonalizowaną ofertę.

4. Odbiór sprzętu IT

Jeśli będziesz zainteresowany odsprzedaniem swoich urządzeń umówimy się na odbiór sprzętu. Lokalizacja naszej firmy mieści się we Wrocławiu. Z racji tego możesz dostarczyć nam sprzęt od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 16.00, bądź postawić na nasz transport. W jaki sposób? Do 100 km organizujemy przewóz urządzeń na bieżąco. Koszty takich działań pozostają po naszej stronie. Jeśli okaże się, że potrzebny będzie transport na dalsze trasy czy większej ilości sprzętu komputerowego ustalimy szczegóły indywidualnie z Tobą. Skupowany sprzęt komputerowy przewożony jest w pojazdach, które zabezpieczone są specjalnymi plombami.

5. Szczegółowa diagnostyka sprzętu

Posiadając już urządzenia w swojej siedzibie, zabieramy się za szczegółową, profesjonalną diagnostykę. Sprawdzamy stan każdego urządzenia, jego podzespołów. Wykluczamy ewentualne uszkodzenia sprzętu czy braki w podzespołach.

6. Niszczenie danych

Zadbamy o to, aby dane z Twoich urządzeń nie trafiły w ręce niepowołanych osób. Dzięki profesjonalnemu kasowaniu danych czy w ostateczności niszczeniu dysków wszelkie informacje będą niemożliwe do odzyskania. Do tego procesu używamy naszego autorskiego oprogramowania WIPERAPP®. Trwałe usunięcie danych w ten sposób pozwala na ponowne wykorzystanie dysku twardego.

7. Faktura i płatność

Po wszystkich naszych działaniach otrzymujesz od nas fakturę oraz należność finansową za odsprzedany sprzęt komputerowy.

8. Odnowienie lub utylizacja sprzętu IT

Po diagnostyce podejmujemy działania związane z odnowieniem sprzętu komputerowego lub jego utylizacją. Nasze działania wpisują się w filozofię ITAD – odpowiedzialność za zużyty sprzęt komputerowy. Jest to praktyka, dzięki której można ponownie wykorzystywać urządzenia komputerowe. Taka filozofia pozwoliła nam na uruchomienie programu CSR i pomoc najbardziej potrzebującym. Część z odkupionego sprzętu komputerowego przeznaczamy dla dzieci z domów dziecka czy placówek edukacyjno – sportowych. Jeśli sprzęt komputerowy nie nadaje się do dalszego użytku – w całkowicie bezpieczny sposób zajmujemy się jego utylizacją.