Profesjonalna inwentaryzacja i diagnostyka sprzętu w Twojej firmie

Posiadasz swoją firmę? Pewnie wiesz, że w wielu przedsiębiorstwach czy instytucjach publicznych zużyte lub stare komputery są zastępowane nowszym i bardziej wydajnym sprzętem. Wówczas najczęściej urządzenia, które nie są już używane trafiają do różnego rodzaju magazynów, pomieszczeń socjalnych czy kantorków. W dużej mierze taki sprzęt komputerowy może trafić do ponownej sprzedaży, ale żeby do tego doszło należy przeprowadzić profesjonalną ewidencję, która pozwoli zebrać informację o każdym z komputerów czy laptopów.

W HitITgroup zajmujemy się kompleksową inwentaryzacją sprzętu komputerowego. Zrobimy całościowy przegląd urządzeń biorąc pod uwagę numery seryjne. Profesjonalna inwentaryzacja zasobów IT połączona z diagnostyką sprzętu pozwalają na szybsze odsprzedanie komputerów. Dzięki temu cały zabieg będzie trwał zdecydowanie krócej. Stworzenie listy, na której znajdą się szczegółowe informacje na temat każdego urządzenia zajmie Ci kilka miesięcy. Zgłoś się do nas, a my profesjonalnie i niezwykle szybko poradzimy sobie z inwentaryzacją sprzętu IT!

ZADZWOŃ

NAPISZ

SKONTAKTUJ SIĘ

Inwentaryzacja sprzętu komputerowego z HitITgroup

Chcesz, aby proces inwentaryzacji sprzętu w Twojej firmie przebiegł wyjątkowo sprawnie i szybko? Sprawdź nasze usługi! Specjaliści z HitITgroup profesjonalnie zajmą się nie tylko inwentaryzacją sprzętu komputerowego, ale i jego diagnostyką. Dzięki temu zyskujesz nie tylko czas, ale również spokojną głowę. Jakie zalety ma inwentaryzacja komputerów przez naszą firmę?

Inwentaryzację sprzętu w firmie przeprowadzają wykwalifikowani pracownicy, którzy dzięki długoletniemu doświadczeniu zadbają o każdy, nawet najmniejszy szczegół.
Cały proces inwentaryzacji komputerów w firmie może być przeprowadzony w naszej siedzibie lub w Twojej firmie. Jedynym warunkiem jest posiadanie odpowiedniego, technicznego zaplecza, które jest potrzebne do tego typu działań.
Nasze działania pokażą ewentualne uszkodzenia sprzętu czy braki w podzespołach.
Otrzymujesz od nas szczegółowy raport w pliku XLS lub PDF.

Co zyskujesz dzięki naszej inwentaryzacji komputerów i laptopów?

Oferowana przez nas inwentaryzacja sprzętu w firmie i diagnostyka sprzętu IT pozwoli na dokonanie wyceny oraz zaoferowaniu Ci ich wykupu. Dzięki takiemu rozwiązaniu nie tylko pozbędziesz się zalegających urządzeń, ale otrzymasz również za nie środki pieniężne, które z powodzeniem możesz przeznaczyć na nowy sprzęt czy interesujące projekty. Możesz także dołączyć do naszego programu CSR i pomóc najbardziej potrzebującym. W jaki sposób? Część z Twojego sprzętu komputerowego przeznaczymy dla dzieci z domów dziecka czy placówek edukacyjno – sportowych.

Ponadto zlecając nam audyt sprzętu możesz zyskać dużo więcej. Przejmiemy od Ciebie wszelkie obowiązki związane z inwentaryzacją IT, dzięki czemu możesz skupić swoje myśli na tym, co najważniejsze. Dodatkowo oszacujemy prawdziwą wartość urządzeń w Twojej firmie. Decydując się na nasze usługi otrzymujesz gwarancję szybkiej, a przede wszystkim bezpiecznej realizacji powierzonego nam zadania, jakim jest inwentaryzacja sieci komputerowej i diagnostyka sprzętu. Tym samym dbasz o środowisko, w którym wszyscy żyjemy. W jaki sposób? Dajemy komputerom drugie życie poprzez ich upgrade i ponowne wprowadzenie na rynek. Ograniczamy przez to ilość wytwarzanych elektrośmieci. Nie musisz się bać o swoje cyberbezpieczeństwo – zanim komputery opuszczą Twoją siedzibę dokonamy trwałego kasowania danych bez zniszczenia nośników naszym autorskim programem WIPERAPP®

Chętnie porozmawiamy z Tobą o odkupie sprzętu IT, kasowaniu danych czy udziale w programie CSR. Ustal termin takiej rozmowy w naszym kalendarzu

Jesteś zainteresowany tym, jak działamy? Chciałbyś poznać w całości poszczególne procesy? Sprawdź to już teraz! Zobacz nasz krótki przewodnik i opis poszczególnych działań.

2. Inwentaryzacja i diagnostyka sprzętu komputerowego

Zgłaszasz się do nas z problemem. Ustalamy szczegóły działania – cały proces inwentaryzacji komputerów w firmie może być przeprowadzony w naszej siedzibie lub w Twojej firmie. Jedynym warunkiem jest posiadanie odpowiedniego, technicznego zaplecza, które jest potrzebne do tego typu działań. Robimy całościowy przegląd urządzeń. Otrzymujesz listę, na której znajdą się szczegółowe informacje na temat każdego urządzenia.

3. Wycena Twojego sprzętu

Inwentaryzacja, dzięki której otrzymaliśmy listę urządzeń, pozwala nam wycenić Twój sprzęt. Działamy w tym przypadku na podstawie opracowanych wcześniej procesów. Pozwalają one oszacować wartość komputerów, laptopów czy innych urządzeń. Otrzymujesz od nas spersonalizowaną ofertę.

4. Odbiór sprzętu IT

Jeśli będziesz zainteresowany odsprzedaniem swoich urządzeń umówimy się na odbiór sprzętu. Lokalizacja naszej firmy mieści się we Wrocławiu. Z racji tego możesz dostarczyć nam sprzęt od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 16.00, bądź postawić na nasz transport. W jaki sposób? Do 100 km organizujemy przewóz urządzeń na bieżąco. Koszty takich działań pozostają po naszej stronie. Jeśli okaże się, że potrzebny będzie transport na dalsze trasy czy większej ilości sprzętu komputerowego ustalimy szczegóły indywidualnie z Tobą. Skupowany sprzęt komputerowy przewożony jest w pojazdach, które zabezpieczone są specjalnymi plombami.

5. Szczegółowa diagnostyka sprzętu

Posiadając już urządzenia w swojej siedzibie, zabieramy się za szczegółową, profesjonalną diagnostykę. Sprawdzamy stan każdego urządzenia, jego podzespołów. Wykluczamy ewentualne uszkodzenia sprzętu czy braki w podzespołach.

6. Niszczenie danych

Zadbamy o to, aby dane z Twoich urządzeń nie trafiły w ręce niepowołanych osób. Dzięki profesjonalnemu kasowaniu danych czy w ostateczności niszczeniu dysków wszelkie informacje będą niemożliwe do odzyskania. Do tego procesu używamy naszego autorskiego oprogramowania WIPERAPP®. Trwałe usunięcie danych w ten sposób pozwala na ponowne wykorzystanie dysku twardego.

7. Faktura i płatność

Po wszystkich naszych działaniach otrzymujesz od nas fakturę oraz należność finansową za odsprzedany sprzęt komputerowy.

8. Odnowienie lub utylizacja sprzętu IT

Po diagnostyce podejmujemy działania związane z odnowieniem sprzętu komputerowego lub jego utylizacją. Nasze działania wpisują się w filozofię ITAD – odpowiedzialność za zużyty sprzęt komputerowy. Jest to praktyka, dzięki której można ponownie wykorzystywać urządzenia komputerowe. Taka filozofia pozwoliła nam na uruchomienie programu CSR i pomoc najbardziej potrzebującym. Część z odkupionego sprzętu komputerowego przeznaczamy dla dzieci z domów dziecka czy placówek edukacyjno – sportowych. Jeśli sprzęt komputerowy nie nadaje się do dalszego użytku – w całkowicie bezpieczny sposób zajmujemy się jego utylizacją.

Zadowoleni klienci

Certyfikaty i wyróżnienia

certyfikat gazele biznesu
certyfikat
certyfikat szwecja

Nie czekaj do momentu, aż nieużywany sprzęt komputerowy zastawi wyjście z biura! Skontaktuj się z nami i skorzystaj z oferty!