PPF Hasco-Lek S.A.

Działalność PPF Hasco-Lek S.A. koncentruje się na wytwarzaniu produktów leczniczych, suplementów diety, wyrobów medycznych oraz kosmetyków. W portfolio Hasco-Lek obejmującym ponad 400 produktów, znajduje się wiele cenionych marek, cieszących się dużym zaufaniem konsumentów. Do najpopularniejszych należą: Ibum, Ulgix, DIH, Mel, Gripblocker, Hascovir, Hascosept, Valused czy Juvit. Firma zajmuje się również produkcją kontraktową i kompleksową obsługą klientów zewnętrznych z rynku farmaceutyków i dodatków do żywności.

Według danych IMS Health podsumowujących 2016 rok, PPF Hasco-Lek zajmuje 5 miejsce na polskim rynku farmaceutycznym pod względem liczby sprzedanych opakowań produktów dostępnych bez recepty (OTC) i 28 miejsce pod względem sprzedaży leków na receptę (Rx)

Intrum

Intrum powstało w wyniku połączenia szwedzkiej grupy Intrum Justitia i norweskiego podmiotu Lindorff, stając się niekwestionowanym światowym liderem w branży windykacji i zarządzania wierzytelnościami. Obecnie Intrum prowadzi działalność w 24 krajach na terenie całej Europy i zatrudnia ponad 8000 pracowników. W Polsce grupa kapitałowa Intrum funkcjonuje w oparciu o dwie spółki: Intrum Sp. z o.o. oraz Intrum S.A., dbając o to, aby firmy korzystające z jej usług otrzymywały płatności na czas, pomagając również osobom zadłużonym odzyskać kontrolę nad finansami.

Lesaffre Polska SA

Lesaffre Polska SA to wiodący producent drożdży piekarskich, polepszaczy oraz dodatków dla branży piekarskiej i cukierniczej. Siedziba firmy zlokalizowana jest w Wołczynie (woj. opolskie) gdzie mieszczą się fabryki zarówno drożdży jak i polepszaczy & dodatków piekarskich. Spółka jest częścią francuskiej Grupy Lesaffre od 1999 roku.

Przez ponad 160 lat Lesaffre rozwinęła ogromne portfolio międzynarodowych marek, które są dobrze znane w branży i niejednokrotnie ustalają standardy na rynku.

W Polsce oprócz drożdży prasowanych, płynnych i suszonych, dwóch linii polepszaczy do pieczywa Lesaffre rozwinęła także szeroką gamę mieszanek piekarskich i cukierniczych. W odpowiedzi na zapotrzebowanie rynku priorytetem firmy Lesaffre Polska jest dalszy rozwój gamy dodatków oraz efektywna współpraca z piekarniami i cukierniami.

Gmina Chrząstowice

Gmina Chrząstowice położona jest w bezpośrednim sąsiedztwie Opola, pomiędzy dwoma ważnymi szlakami komunikacji drogowej: w kierunku Częstochowy – droga nr 46 oraz w kierunku Katowic – droga A-4. Administracyjnie należy do powiatu opolskiego. Liczy ok. 6 700 mieszkańców. Na terenie 82 km2 zlokalizowanych jest dziewięć sołectw: Chrząstowice, Dębska Kuźnia, Dębie, Dąbrowice, Falmirowice, Niwki, Daniec, Lędziny i Suchy Bór.

W gminie istnieją dobre warunki dla rozwoju rzemiosła i handlu. W ostatnich latach powstało wiele nowych firm. Na terenie gminy zarejestrowanych jest ponad 300 podmiotów gospodarczych. Są o przede wszystkim małe i średnie zakłady rodzinne. Branżami dominującymi jest: obróbka drewna, gastronomia, przetwórstwo owoców i warzyw, mechanika i blacharstwo samochodowe oraz usługi budowlane i ślusarskie.

JP Weber

Od 2001 JP Weber wspiera decydentów we wszystkich fazach prowadzenia działalności w Polsce – począwszy od założenia spółki, poprzez kompleksowe inwestycje czy też transakcje, a skończywszy na restrukturyzacji i likwidacji przedsiębiorstwa. Wszystkie projekty realizowane są w interdyscyplinarnych zespołach, specjalizujących się w aspektach podatkowych, prawnych czy też biznesowych.

Specjalizacja: Doradztwo biznesowe i transakcyjne:

  • Procesy inwestycyjne w zakresie nieruchomości, infrastruktury oraz innych gałęzi przemysłu,
  • M&A, finansowanie międzynarodowe, krajowe rynki kapitałowe, dotacje i fundusze,
  • Wyceny, Due-Dilligence, restrukturyzacja.

Specjalizacje kancelarii prawnej i podatkowej:

  • Doradztwo prawne przy procesach inwestycyjnych,
  • Prawo korporacyjne oraz prawo umów w zakresie fuzji i przejęć a także projektów restrukturyzacyjnych,
  • Kompleksowa obsługa w zakresie prawa pracy dla przedsiębiorstw produkcyjnych oraz firm z branży BPO,
  • Optymalizacja podatkowa w zakresie międzynarodowych i krajowych transakcji, management reporting i doradztwo finansowo-księgowe.