Niszczenie danych

Nie chcesz, aby dane Twoje lub klientów dotarły do niepowołanych osób, które mogą wykorzystać je przeciwko Twojej firmie? Pragniesz mieć 100% pewności, że wrażliwe informacje znajdujące się na dyskach twardych nigdy nie ujrzą światła dziennego? Nie próbuj rozwiązywać takich problemów niesprawdzonymi metodami, które nie przyniosą pozytywnego skutku. Formatowanie nośnika czy nawet zniszczenie dysku wiertarką nie da Ci pewności ochrony przed odzyskaniem plików.

Co możesz w takim razie zrobić z tym problemem? Nośniki, których już nie używasz przekaż nam – profesjonalnemu przedsiębiorstwu, które zajmie się bezpiecznym niszczeniem danych. W HitITgroup, poprzez profesjonalne niszczenie dysków czy kasowanie danych zadbamy o to, aby wszelkie informacje były niemożliwe do odzyskania. Dodatkowo możesz zapobiec utracie wiarygodności i dobrego wizerunku swojej firmy oraz spełnisz wszelkie wymogi prawa. Co to oznacza? Nie musisz martwić się obowiązkiem ochrony danych. Wszystko dzięki najnowszym i najbardziej skutecznym technologiom! Nie wierzysz? Sprawdź sam!

ZADZWOŃ

NAPISZ

SKONTAKTUJ SIĘ

Profesjonalne niszczenie oraz utylizacja dysków HDD i SSD

W HitITgroup zajmujemy się trwałym usuwaniem danych i utylizacją nośników. Wszystko dzięki procesowi demagnetyzacji i urządzeniu Shredder. Demagnetyzacja polega na wytworzeniu pola elektromagnetycznego o wielkiej sile. Dzięki temu dysk twardy HDD traci wszystkie zapisane dane. Należy jednak pamiętać, że demagnetyzer nie działa na dyski SSD (pamięci typu flash). Jeśli chcemy zniszczyć taki dysk – musimy użyć niszczarki typu Shredder. Tego rodzaju sprzętu do niszczenia można również użyć w przypadku nośników HDD. Co niezwykle ważne, w trosce o środowisko naturalne dyski przed fizycznym zniszczeniem są rozbierane, a samemu procesowi niszczenia ulegają tylko nośniki magnetyczne. Dzięki temu możesz mieć całkowitą pewność, że swoimi działaniami nie powiększymy niebezpiecznej góry elektrośmieci, a dodatkowo zniszczone dane nigdy nie wpadną w ręce niepowołanych osób, które mogą wykorzystać je przeciwko Tobie. Interesuje Cię oferta niszczenia i utylizacji dysków twardych? Skontaktuj się z nami!

Dysk twardy
wiperapp grafika

Bezpowrotne kasowanie danych przez WIPERAPP®

Oprócz fizycznego niszczenia dysków, HitITgroup oferuje także bezpieczne usuwanie danych z nośników. Wszystko za sprawą autorskiego oprogramowania WIPERAPP®, które zadba o wymazywanie dysku w sposób, który nie zniszczy nośnika. Dzięki temu dysk może być ponownie wykorzystany. Dzięki takim działaniom wspólnie przyczyniamy się do redukcji elektrośmieci! Owa metoda trwałego niszczenia dysku ma pełną zgodność z przepisami dotyczącymi przetwarzania danych osobowych (RODO). Nasze narzędzie do nieodwracalnego kasowania danych współpracuje z wszystkimi dyskami HDD i SSD. Co więcej, jest w pełni bezpieczne dla nośników półprzewodnikowych! WIPERAPP® jest zgodny ze standardem NIST 800 – 88 (rewizja 1). Dzięki temu oferuje gwarancję na całkowite, bezpieczne i trwałe kasowanie danych z nośników. Potwierdzeniem naszych działań będzie indywidualny dla każdego dysku certyfikat. Należy jednak mieć na uwadze, że możliwy jest on do otrzymania po całym procesie, tj. kasowaniu, weryfikacji i sprawdzeniu dysku twardego. Gwarantujemy Ci, że już nikt nie będzie w stanie odzyskać informacji z Twojego starego nośnika.

Zobacz nasze wideo i poznaj WIPERAPP®

Jesteś zainteresowany tym, jak działamy? Chciałbyś poznać w całości poszczególne procesy? Sprawdź to już teraz! Zobacz nasz krótki przewodnik i opis poszczególnych działań.

2. Inwentaryzacja i diagnostyka sprzętu komputerowego

Zgłaszasz się do nas z problemem. Ustalamy szczegóły działania – cały proces inwentaryzacji komputerów w firmie może być przeprowadzony w naszej siedzibie lub w Twojej firmie. Jedynym warunkiem jest posiadanie odpowiedniego, technicznego zaplecza, które jest potrzebne do tego typu działań. Robimy całościowy przegląd urządzeń. Otrzymujesz listę, na której znajdą się szczegółowe informacje na temat każdego urządzenia.

3. Wycena Twojego sprzętu

Inwentaryzacja, dzięki której otrzymaliśmy listę urządzeń, pozwala nam wycenić Twój sprzęt. Działamy w tym przypadku na podstawie opracowanych wcześniej procesów. Pozwalają one oszacować wartość komputerów, laptopów czy innych urządzeń. Otrzymujesz od nas spersonalizowaną ofertę.

4. Odbiór sprzętu IT

Jeśli będziesz zainteresowany odsprzedaniem swoich urządzeń umówimy się na odbiór sprzętu. Lokalizacja naszej firmy mieści się we Wrocławiu. Z racji tego możesz dostarczyć nam sprzęt od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00 – 16.00, bądź postawić na nasz transport. W jaki sposób? Do 100 km organizujemy przewóz urządzeń na bieżąco. Koszty takich działań pozostają po naszej stronie. Jeśli okaże się, że potrzebny będzie transport na dalsze trasy czy większej ilości sprzętu komputerowego ustalimy szczegóły indywidualnie z Tobą. Skupowany sprzęt komputerowy przewożony jest w pojazdach, które zabezpieczone są specjalnymi plombami.

5. Szczegółowa diagnostyka sprzętu

Posiadając już urządzenia w swojej siedzibie, zabieramy się za szczegółową, profesjonalną diagnostykę. Sprawdzamy stan każdego urządzenia, jego podzespołów. Wykluczamy ewentualne uszkodzenia sprzętu czy braki w podzespołach.

6. Niszczenie danych

Zadbamy o to, aby dane z Twoich urządzeń nie trafiły w ręce niepowołanych osób. Dzięki profesjonalnemu kasowaniu danych czy w ostateczności niszczeniu dysków wszelkie informacje będą niemożliwe do odzyskania. Do tego procesu używamy naszego autorskiego oprogramowania WIPERAPP®. Trwałe usunięcie danych w ten sposób pozwala na ponowne wykorzystanie dysku twardego.

7. Faktura i płatność

Po wszystkich naszych działaniach otrzymujesz od nas fakturę oraz należność finansową za odsprzedany sprzęt komputerowy.

8. Odnowienie lub utylizacja sprzętu IT

Po diagnostyce podejmujemy działania związane z odnowieniem sprzętu komputerowego lub jego utylizacją. Nasze działania wpisują się w filozofię ITAD – odpowiedzialność za zużyty sprzęt komputerowy. Jest to praktyka, dzięki której można ponownie wykorzystywać urządzenia komputerowe. Taka filozofia pozwoliła nam na uruchomienie programu CSR i pomoc najbardziej potrzebującym. Część z odkupionego sprzętu komputerowego przeznaczamy dla dzieci z domów dziecka czy placówek edukacyjno – sportowych. Jeśli sprzęt komputerowy nie nadaje się do dalszego użytku – w całkowicie bezpieczny sposób zajmujemy się jego utylizacją.

Zadowoleni klienci

Certyfikaty i wyróżnienia

certyfikat gazele biznesu
certyfikat
certyfikat szwecja

Sprawdź szczegóły naszej oferty i zadbaj o bezpieczeństwo wrażliwych danych!