ITAD - odpowiedzialność za zużyty sprzęt komputerowy

IT Asset Disposal (w skrócie ITAD) to hasło, które powinno na stałe zagościć w każdym przedsiębiorstwie branży IT. Wraz ze wzrostem wydatków na coraz to nowszy i lepszy sprzęt IT, często pojawia się pytanie: co zrobić ze starymi, wycofanymi z firmy urządzeniami komputerowymi? Przecież nie można ich po prostu wyrzucić do kosza i zapomnieć o całej sprawie. W takich przypadkach z pomocą przychodzą firmy, które praktykują ITAD i swoimi działaniami zadbają o zużyty sprzęt komputerowy. Jedną z nielicznych i pierwszych takich firm jest HitITgroup!

rozmowa między ludzmi

Co to jest ITAD?

Najprościej rzecz ujmując ITAD – IT Asset Disposal to praktyka, dzięki której można ponownie wykorzystywać urządzenia komputerowe. Dotyczy ona również miejsca i sposobu pozbywania się nieużywanego sprzętu IT. Jak wszyscy dobrze wiemy, urządzenia komputerowe, które nie nadają się do dalszego użytku muszą być odpowiednio zutylizowane. Pozbywanie się zasobów IT musi odbywać się w bezpieczny i odpowiedzialny ekologicznie sposób. Przedsiębiorstwa zajmujące się ITAD specjalizują się w procesie usprawnienia rozporządzania aktywami IT, minimalizując koszty i maksymalizując odzyskiwanie strat. Firmy, które posiadają zużyty, stary sprzęt muszą regularnie podejmować decyzje dotyczące odnowienia lub odsprzedaży, recyklingu lub utylizacji urządzeń biznesowych. Należy również pamiętać, że właściwy program usuwania zasobów informatycznych chroni informacje o firmie i marce.

stanowisko pracy

Czy jest się czego bać?

Absolutnie nie! ITAD to pomysł na ponowne wykorzystanie sprzętu komputerowego tak długo, jak to tylko możliwe. Tylko w ostateczności utylizuje się urządzenia IT. Dobry program do zarządzania wycofanymi zasobami informatycznymi skupia w sobie ochronę danych z nośników, a także efektywną maksymalizację odzyskiwania wartości. Przedsiębiorstwa zajmujące się tego typu działalnością muszą spełniać różnego rodzaju wymogi regulacyjne. Co więcej, ITAD ciągle ewoluuje i dojrzewa. Przepisy stają się coraz bardziej restrykcyjne, a bezpieczeństwo wrażliwych danych jest najwyższym priorytetem. Dzięki temu możesz mieć pewność, że każde działanie będzie zgodne z przepisami i normami, a co za tym idzie – całkowicie bezpieczne zarówno dla Twoich danych, jak i całego środowiska naturalnego naszej planety.

ITAD w HitITgroup

Nasza firma kompleksowo spełnia wszystkie wymagania myśli IT Asset Disposal. W odpowiedzi na szereg czynników związanych z wymianą sprzętu komputerowego w Twojej firmie zadbamy o to, abyś nie musiał się przejmować zużytymi urządzeniami. Czym w takim razie się zajmiemy w ramach ITAD?

Odkupem starego sprzętu.

Odkupimy od Ciebie sprzęt, którego nie chcesz już używać. W zamian zaproponujemy Ci nowe lub używane już wcześniej urządzenia, które spełnią Twoje oczekiwania.

Bezpieczeństwem Twoich danych.

O zabezpieczenie i trwałe usunięcie informacji z nośników pamięci zadba nasze autorskie oprogramowanie WIPERAPP®. Po całym procesie otrzymasz certyfikat, który potwierdzi wyczyszczenie nośnika ze wszelkich danych.

Bezpieczną utylizacją sprzętu.

Ale tylko wtedy, kiedy sprzęt nie będzie nadawał się już do dalszego użytku. W innym przypadku chcemy zapewnić drugie życie każdemu urządzeniu. Co więcej, odzyskany sprzęt często trafia w postaci darowizny do szkół czy rodzin, które nie mogą sobie pozwolić na komfort posiadania komputera. Dzięki temu masz możliwość nie tylko pozbycia się uciążliwego problemu, ale także pomocy tym najbiedniejszym. Wszelkie działania w tym aspekcie podejmujemy jako HitITrecykling.

Dzięki kompleksowemu pakietowi usług możesz uniknąć kosztów utylizacji i otrzymać zwrot gotówki za odsprzedany sprzęt.komputerowy. Przedstawimy Ci całościowo ofertę i wspólnie wybierzemy to, co najlepsze dla Ciebie i Twojej firmy.

Zadowoleni klienci

Certyfikaty i wyróżnienia

certyfikat gazele biznesu