Niezawodność i bezpieczeństwo komputerów Apple

Polski rynek pozostaje wciąż zdominowany przez komputery PC, jednakże powoli znajdują sobie na nim miejsce także MacBooki. Dotyczy to nie tylko wąskich i wyspecjalizowanych gronach osób (np. grafików), ale również zwykłych użytkowników, dla których komputer z jabłuszkiem to symbol dobrego designu, prestiżu i nowoczesności.

Komercyjnych użytkowników komputery Apple mogą odstraszać ceną. Czy jest współmierna do jakości? Rosnące szeregi zwolenników sprzętu z jabłuszkiem rekomendują go w prostych słowach: „ten sprzęt po prostu działa”.

Dlaczego Apple?

Jakość urządzenia jest widoczna gołym okiem. Konstrukcja UniBody, w której obudowa składa się z jednego arkusza aluminium, zapewnia solidność, spójność, brak szpar, a przy tym jest niesłychanie lekka. Laptop można nosić nawet w teczce i bez problemu operować nim, trzymając w jednej ręce, a iMac, jako komputer All-in-One, zajmuje minimalną przestrzeń na biurku. Komputery te są też bardzo ciche (do tego stopnia, że w ogóle nie słychać, że pracują).

Niewątpliwy plus to długość pracy baterii, która przy przeciętnym, regularnym użytkowaniu sprzętu może wytrzymać od 5 do nawet 8 godzin. To niewątpliwe udogodnienie w podróży czy podczas pracy. Jednemu i drugiemu sprzyja też bardzo czuły i intuicyjny touchpad, dzięki któremu wielu użytkowników rezygnuje nawet z myszy.

Nie dla gracza

System Mac Os X wymaga pewnego czasu, aby się z nim oswoić i poznać jego możliwości. Dotyczy to szczególnie wieloletnich użytkowników systemu Windows. Tę niedogodność komputery Apple rekompensują wydajnością i stabilnością. Sprzęt szybko się uruchamia, system nie wymaga instalacji sterowników, praktycznie nie istnieje też zagrożenie wirusami. Kogo zawiodą komputery z jabłuszkiem? Nie działa na nich większość gier i dlatego gracze raczej nie będą usatysfakcjonowani.Użytkownicy podkreślają jednak, że komputery Apple to sprzęt głównie do pracy, a tę potrafią ułatwić i zamienić w przyjemność.