WIPERAPP® – narzędzie do trwałego usuwania danych z dysków

Pewnie niejeden raz zastanawiałeś się nad oddaniem swojego starego komputera, którego już nie używasz. Firm oferujących recykling sprzętu komputerowego lub jego odnowienie jest sporo. Ale co z Twoimi danymi? Myślisz, że są bezpieczne, nawet po sformatowaniu dysku twardego? Nic bardziej mylnego. W dalszym ciągu można je bardzo łatwo odzyskać. W przypadku wielu firm poufne informacje o klientach mogą trafić w niepowołane ręce. Jak więc się przed tym uchronić? Skorzystaj z naszego autorskiego oprogramowania WIPERAPP®, dzięki któremu możesz trwale usunąć wszelkie dane.

System kasowania danych WIPERAPP®

WIPERAPP® to system, który pozwala na całkowicie bezpieczne usunięcie wszelkich danych, bez konieczności niszczenia nośnika. To rozwiązanie zostało stworzone z myślą o przedsiębiorstwach i instytucjach, które potrzebują usunąć dane w wielu nośników. Oprogramowanie WIPERAPP® ze swoimi rozwiązaniami spełnia najwyższe standardy NIST i zapewnia całkowitą zgodność z RODO. Jak działa WIPERAPP®?

Jak działa WIPERAPP®?

Nasze autorskie oprogramowanie trwale usuwa dane poprzez ich nadpisanie. Nie pogarsza tym samym ono stanu nośników. Po wyczyszczeniu dyski nadadzą się do dalszego użytku. WIPERAPP® jest w stanie bezpiecznie usunąć dane z dysków HDD i SSD z interfejsem SATA. Po udanym procesie otrzymasz certyfikat potwierdzający wykonane działania. Zawiera on również informacje o zastosowanej metodzie kasowanie, szczegółowej dacie operacji i numerze seryjnym dysku twardego. Jeśli operacja kasowania zostanie z jakiegokolwiek powodu przerwana czy zakłócona, system nie wygeneruje certyfikatu. Rozwiązanie może być konfigurowane pod różne działalności – firmy, instytucje, małe biura, duże korporacje czy nawet urzędy. W przypadku mniejszych działalności możemy zastosować małe urządzenie, które pozwoli kasować dyski poprzez sieć lokalną. Dzięki temu nie trzeba wymontowywać dysków z komputera. Duże przedsiębiorstwa mogą skorzystać z szaf, dzięki którym możemy kasować aż do 100 nośników w jednym momencie.

Co zyskujesz dzięki WIPERAPP®?

WIPERAPP® to zysk dla Ciebie i Twojej firmy. Zastanawiasz się jak to możliwe? Bezpieczne metody trwałego usuwania danych pozwalają na dalsze używanie sprzętu, z którego informacje zostaną wymazane. Dzięki temu ponownie będą mogły zagościć w urządzeniach w Twoim biurze. Dodatkowo, dzięki procesowi kasowania danych chronisz środowisko naturalne. Razem, sukcesywnie zmniejszamy dzięki temu skalę problemu elektrośmieci na wysypiskach. Jeśli dojdzie do sytuacji, w których sprzęt nie nada się już do dalszego użytku – zostanie przez nas zutylizowany.Musisz wiedzieć, że WIPERAPP® jest w trakcie procesu certyfikacji najwyższego w branży poziomu bezpieczeństwa Common Criteria EAL 4+. Dzięki temu na ten moment jest to najlepsza i najskuteczniejsza metoda trwałego usunięcia danych z dysków twardych.