Zadbaj o nasze wspólne dobro – recykling sprzętu komputerowego

Wszyscy pewnie zgodzimy się ze stwierdzeniem, że postęp technologiczny to niewątpliwie dobra rzecz. Dzięki niemu mamy dostęp niemal do wszystkich informacji, a dodatkowo możemy szybko i wygodnie wyposażyć się w potrzebne rzeczy, zawrzeć nowe znajomości czy błyskawicznie skontaktować się z rodziną. Niestety, nie ma rzeczy idealnych. I tak jest w tym wypadku. Razem we wzrostem pozycji technologii i ich rozwoju rośnie również liczba sprzętu komputerowego, którego trzeba częściej wymieniać. Konieczna zmiana urządzeń IT wymusza odrzucenie starego sprzętu, którego nie można wyrzucić do kosza i zapomnieć o sprawie.

Recykling sprzętu IT

Zużyty oraz niedziałający sprzęt komputerowy stanowi poważne zagrożenie dla środowiska. Pomagając pozbyć się zbędnych urządzeń elektronicznych wspólnie dbamy o naszą planetę. Zalegający sprzęt często stanowi duży problem sporej ilości firm. W HitITgroup zajmujemy się recyklingiem takich urządzeń. Dzięki temu przedsiębiorstwa mogą pozbyć się uciążliwego problemu, a dodatkowo osiągnąć zysk. Pragniemy wyznawać i przestrzegać zasad ITAD – odpowiedzialności za zużyty sprzęt. Tym samym nasze działania dążą do minimalizacji strat przy jednoczesnej maksymalizacji zysków. Więcej o ITAD możesz przeczytać w innym wpisie.

Recykling to nic innego jak powtórne przetworzenie sprzętu, lecz nasze kompleksowe działania pozwalają ponownie wykorzystać urządzenie, o ile nie jest ono uszkodzone. Dzięki temu odnowiony przez nas sprzęt IT może trafić do wielu szkół czy potrzebujących rodzin. W zamian proponujemy możemy za to zaproponować nowe lub poleasingowe urządzenia komputerowe, które z pewnością sprawdzą się w wielu branżach.

Recykling sprzętów komputerowych można podzielić na 3 stopnie:

  • I stopień – odnawianie i naprawa w celu przywrócenia dawnego działania urządzenia,
  • II stopień – demontaż sprzętu. Oddzielenie części, które mogą zostać ponownie wykorzystane od wszystkiego, co niezdatne do użytku i niebezpieczne dla środowiska,
  • III stopień – sortowanie i rozdrabnianie części, aby uzyskać jak najwięcej materiału.

Dlaczego recykling?

Na proces recyklingu sprzętu komputerowego składają się dwa podstawowe elementy:

  • usunięcie niebezpiecznych elementów, zawierających szkodliwe substancje,
  • poddanie przygotowanego sprzętu rozłożeniu na części.

W ten sposób pozyskujemy elementy, które będą przydatne w przyszłości – np. do produkcji innych urządzeń.

Recykling to świetna metoda pozbycia się zużytych sprzętów. Pozwala skutecznie chronić środowisko przed szkodliwymi substancjami, umożliwia bezproblemowe usuwanie elektrośmieci oraz pozyskiwanie materiałów przeznaczonych do późniejszego wykorzystania.

W ostateczności – utylizacja

Zdarza się tak, że przedsiębiorstwa posiadają zużyty sprzęt, który nie nadaje się już do dalszego użytku. W takim wypadku nasza firma przeznacza takowe urządzenia do profesjonalnej utylizacji. Dzięki temu niedziałający sprzęt komputerowy nie będzie stanowił poważnego zagrożenia dla środowiska. Po całości procesu otrzymasz certyfikat, który potwierdza ukończenie utylizacji.

Pomagając nam pozbyć się zbędnego sprzętu elektronicznego wspólnie możemy zadbać o środowisko naturalne naszej planety! Nie czekaj – zgłoś się do nas teraz!